RT0402DRD0765K7L
Mfr.Part #
RT0402DRD0765K7L
Description
RES SMD 65.7KOHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
65.7 kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%